Хочемо розповісти вам про наших успішних випускників. Знайомтесь: Ольга Грекулова – засновниця інтернет-магазину «Biotus», власниця медичного центру внутрішньовенної терапії «IVTherapy», президент Ассоціації нутрициології та дієтології, успішна бізнесвумен, любляча дружина та мати.
Як організувати бізнес, маючи дитину та вирішити проблеми із здоров’ям? Просто організувати інтернет-магазин вітамінів.
Розкажіть про Ваше навчання в СумДУ. Кого з викладачів запам’ятали на все життя?
В Університеті було весело – це період, коли ти вже відчуваєш себе дорослим, але відповідальність за свої вчинки ще на 100% нести не потрібно.
Пам’ятаю Олега Федоровича Балацького – це видатна людина, однозначно! Його лекції відвідували всі, хто не відвідував жодних занять. Він розповідав речі з реальної практики підприємців часів Раднського Союзу. Це було дивовижно!
Також запам’ятався мені викладач з маркетингу, котрий охарактеризував мене, як людину з поверхневим ставленням до речей, але зазначивши, що цей підхід теж має право на життя. І тепер я вважаю, що він дійсно побачив мою сутність як особистості.
Я вважаю, що для кожної справи потрібно наймати професіоналів. Моя мета, як підприємця – створити ідею, а втілювати її мають профі, котрі також мають нести відповідальність за результати роботи. Неможливо досягти майстерності в декількох галузях. Кожен має займатися своєю справою. Моя задача – творити і надихати, я митець.
Які найяскравіші спогади під час навчання на ФЕМі?
Напевно – це відчуття свободи. Ми були юними, не думали про майбутнє, вважали, що в нас велике майбутнє і нам все під силу.
Як народилася ідея організації інтернет-магазину вітамінів?
Ідея виникла більше 6 років тому, коли я знаходилася у декретній відпустці зі своїм старшим сином. Це дуже довга і нецікава історія, я про неї неодноразово розповідала. Я завжди хотіла власну справу, у мене було багато спроб підприємництва: я торгувала на сумському базарі – у моєї матері був маленький бізнес і на канікулах ми з сестрою таким чином підпрацьовували; живучи в Києві, народивши сина, я мала кіоск з солодощами, але в цій справі я зазнала фіаско. Потім я зіткнулася з проблемами зі здоров’ям мого сина, які українські лікарі вирішити не могли і я подалася до просторів інтернету. Там я знайшла вирішення своєї проблеми. Це була біологічна корекція, яка здійснюється за допомогою біологічно активних добавок. Я, не будучи лікарем, змогла покращити здоров’я сина, і зрозуміла багато про свій організм. Того часу я також зрозуміла, що придбати якісні вітаміни в Україні не можливо і почала вирішувати це питання.
Чи складно поєднувати улюблену справу і турботу про дітей?
У нас двоє дітей - Максиму 10 років і Ксенії 2 роки. Не обов'язково сидіти вдома з дітьми 24 години, краще це буде кілька годин, але більш ефективно. Відвести в школу, садочок, на гуртки може і няня. Але шкільні свята сина я не пропускаю. З сином ми дуже близькі - перші роки його життя ми провели разом. З Ксюшею інша ситуація - я вийшла на роботу, коли дитині було 3 місяці. Зрозуміла, що не можу сидіти вдома, нові ідеї звуть в бій. Дочка під наглядом чудової бабусі і няні
Чи потрібно навчатися протягом життя?
Однозначно – так!
Людина, яка не навчається – деградує. Світ так швидко змінюється, що можна не встигнути вскочити в потяг, що від’їжджає. Наш мозок повинен створювати нові нейронні зв’язки, тобто навчатися, напружуватися, нас повинно щось дивувати. Якщо ви зрозуміли, що уже знаєте відповіді на всі питання – ви зупинились в своєму розвитку і створити щось нове ви вже ніколи не зможете. Це науково доведений факт!
Я вважаю, що для всіх нас ключовою фразою повинна стати фраза Сократа: “Я знаю, що я нічого не знаю!”
Ваші побажання студентам.
Вірте у свої сили, не бійтеся створювати власну справу і не будьте перфекціоністами. В усьому намагайтеся бути кращими: краще за всіх навчайтесь, працюйте (я такою не була, на жаль). І не відкладайте життя і справи на потім. Життя минає, потрібно встигнути все робити по-максимуму!
Інші інтерв’ю Ольги