Наші студенти не тільки вміють навчатися та класно проводити час, але й займатися наукою. Ми поговорили з нашими студентами- переможцями конкурсів наукових робіт та конференцій.
Знайомтесь. Мальонкіна Інна, спеціальність "Публічне управління та адміністрування", участниця більше, ніж 10 наукових конференцій і форумів.
Сьогодні займатися наукою модно, престижно, почесно?
Наукова діяльність сьогодні – перш за все, необхідність. Про престижність і моду науки говорити немає сенсу – хоча б факт того, що саме завдяки ній світ модернізується, оновлюється і навіть виживає, доводить як сильно ми маємо віддавати шану і підтримувати науку і її вихованців. Тільки от постає питання наскільки Україна плекає і почесно ставиться до своїх науковців, розвиває, підтримує і фінансує науку… Риторичне питання відповідь на яке, кожна освічена людина для себе неодмінно знайде. Та безперечно влучно додати слова одного із відомих французьких вчених і лауреата Нобелівської премії Фредеріка Жоліо-Кюрі: «Наука потрібна народу. Країна, яка її не розвиває, перетворюється в колонію».
Що особисто для вас означає займатися наукою?
Наукова діяльність для мене - можливість ґрунтовно зануритись у вивчення та аналіз обраної теми. Під час написання своїх робіт, мої усталені уявлення часто трансформуються, розширюючи мої бачення не тільки з досліджуваної теми, а й суміжних галузей і понять. Перш за все, наука – це потужний інструмент, можливість залишити світу своє інтелектуальне надбання, а займатися наукою означає постійно розширювати кордони знань, долучатися до пошуку істини.
Розкажи про свої досягнення в науковій роботі.
Мій науковий шлях дійсно скромний, але кожна досліджувана мною тема не залишила мене осторонь. До кожної наукової праці я докладала великих зусиль, прагнула залишити важливий аналіз, власні міркування і навіть частинку душі. Позаду близько десятка досліджуваних тем, участь у наукових конференціях і форумах. Та головне, не зупинятися, збагачувати і наповнювати свій науковий шлях корисними і змістовними дослідженнями й надалі.
Як ти прийшла до наукової діяльності?
Моя наукова діяльність почалась з участі у студентській конференції «Перший крок у науку». Символічний захід саме для старту і перших наукових спроб. Вирішила взяти участь, оскільки все більше хвилювали мене питання, вивчення, яких поступово і вмотивувало мене до написання роботи.
Ти сама була ініціатором участі у науковій діяльності чи надихнув хтось з викладачів?
Участь у науковій діяльності – важливий крок, де необхідно бачити приклад і підтримку. Мені завжди щастило з науковими керівниками, з їх підтримкою ґрунтовніше та цікавіше готувати наукову працю.
Що тобі подобається найбільше: писати тези та статті, писати наукові роботи, приймати участь у олімпіадах чи конференціях? Чому?
Форма участі не така важлива, як насправді результат, який ти залишаєш внаслідок написання роботи. Та я за живе спілкування серед однодумців, пошук істини у дискусіях чи бесідах, тому участь у конференціях надихає найбільше.
Що нового ти відкрив (ла) саме для себе, займаючись наукою?
Окрім теоретичних та практичних знань за досліджуваними темами, зрозуміла: справжня наука – це мистецтво. Мистецтво дослідження, мистецтво коректного та зрозумілого написання думок, мистецтво по-справжньому любити науку…Без любові до справи, яку ти робиш неможливо досягти успіху у ній.
Чи хотів(ла) би ти займатися наукою надалі? Наприклад, вступити до аспірантури?
Насправді, іноді задаю собі схожі питання. Для мене головне в житті, знайти ту професійну діяльність, яка не просто до душі, а та, де ти можеш бути корисний, при цьому максимально реалізуючи свій потенціал . Час обов’язково внесе ясність на відповідь на це питання (Посміхається).