У травні 2021 рку завершився Віртуальний Глобальний клас «International Relations and Global Leadership». Цей курс є результатом співпраці між Сумським Державним університетом та Вашингтонським державним університетом. Ініціатором курсу виступив професор Діпра Джха, асоційований професор Карсонського Коледжу Бізнесу та Асистент Директор Школи Туристичного Бізнес Менеджменту (Вашингтонський державний університет). Сумський державний університет представляла кафедра управління імені Олега Балацького, координатор проєкту – д.е.н. Швіндіна Ганна, завідувачка кафедри.
Віртуальний формат передбачає синхронне навчання студентів із різних університетів різних країн в лекціях та семінарах. Цього року до проекту долучилися два університету із України, університети Косово, Туреччини, США, Китаю, Великобританії та Індії. Зокрема, у сесіях Віртуального Глобального класу взяли участь студенти економічних спеціальностей Інституту БІЕМ, Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана, Вашингтонського державного університету, Державного університету "Хаджі Зека" (Косово) та фахових коледжів Сумщини.
Клас передбачав презентації країн та виступи провідних науковців та практиків з усього світу. Так, перша сесія була присвячена презентації нашої країни завідувачкою кафедри Ганною Швіндіною та студентами 2-го курсу спеціальності «Менеджмент», Мариною Дейнекою та Фейт Умо Отонг. Косово представляв Державний університет "Хаджі Зека" (Проф. Енкеледа Лулай та її студенти), під час презентації учасники могли ознайомитися з історією цієї країни, національними особливостями та кухнею.
Також, різні країни представляли експерти та спеціалісти своєї справи. Так, перед студентами виступили Ердоган Коч із Бахчешехир Университету, Джон Керріган із Університету Небраска-Лінкольн, Субхир Рамнорут, консультант зі стратегічного управління, директор з академічних та міжнародних відносин бізнес-школи Уайтфілда, Павло Костецький, працівник дипломатичних місій України у Мексиці, Нігерії та Анголі (2009 – 2017 роки), Лес Оттоленгі, співзасновник «Net Effects Podcast», «Net Effect Ventures» та Zen Nest retreat у Південній Юті, ІТ-директор та інші.
За результатами програми учасники отримали сертифікати (обсяг – 60 годин, 2 кредита ECTS). Саме такі курси дозволили реалізувати програми міжнародної мобільності у часи пандемії.
Учасники поділилися своїми враженнями про цю програму.
«Це було дуже інформативно! Ця програма дала нам уявлення про те, що нам потрібно зробити, щоб досягти успіху у своїй галузі.»
Нана Кваме Ані-Агей
«Корисної інформації було вдосталь, але найбільш надихаючим для мене була сесія з Лесом Оттоленгі. Насправді неймовірно, як технології можуть змінити наш світ і наше життя. Вдячний пану Оттоленгі, я почав читати «platform revolution» - книгу, яку він порекомендував прочитати.
Дякую за вашу роботу! Мені було приємно бути учасником цього класу!»
Анастасія Яременко
«Усі сесії Глобального віртуального класу були цікавими та корисними. Я багато чому навчився. Як на мене, найбільш натхненною історією була інформація про Косово. Цікаво було побачити традиційний одяг Косова».
Лілія Деркач
«Щиро дякую, що запросили та повідомили про цей Віртуальний клас! Було справді приємно взяти участь і дізнатися багато нової інформації про різні культури з різних точок зору. Сподіваюся, що наступного року буде ще цікавіше!»
Тетяна Дворянова
«З цих віртуальних занять я зрозумів дуже важливий факт: якщо ви збираєтеся щось робити, вам слід подумати над цим дуже ретельно. Дуже цікавою була розповідь Павла Костецького, працівника дипломатичних місій України у Мексиці, Нігерії та Анголі. Я зрозумів, що бути дипломатом - це дуже відповідальна професія!»
Роман Дубович
«Всі доповідачі були чудовими, але я була зачарована презентацією “Ведення бізнесу в Африці”, яку підготував Subheer Ramnoruth, представник бізнес-школи Уайтфілда. Я дізналася багато нового. Велике дякую за можливість прийняти участь в цьому класі. Це був гарний досвід. Стільки відкриттів після занять я не мала ніколи!»
Богдана Лісняк
«Це був чудовий шанс зустріти людей з різних культур. Ми всі різні, але в той же час ми можемо мати точки дотику. Атмосфера віртуального класу була дуже доброзичливою, мені було цікаво слухати наших спікерів. Дякую за таку можливість!»
Анастасія Мальцева
«Ми дізналися про особливості ведення бізнесу в різних країнах. І, якщо ти хочеш почати міжнародний бізнес, ти повинен вивчити ці особливості. Також, кожна культура має свою унікальність і саме це ми могли спостерігати під час «Global Virtual Class».
Фейт Еммануель Умо Отонг
«З кожної презентації у Глобальній віртуальній класі мені щось сподобалось. Але найбільше сподобалась презентація від університету Хаджі Зека, Печ, Косово. Я ніколи не чув про цю країну, і вся інформація для мене була новою. Флора і фауна цієї республіки неймовірна! Дуже цікавим є традиційне вбрання Подгура. Я запам’ятав з яким натхненням спікери говорили про Косово і тепер я мрію туди поїхати»
Катерина Загоруйко
«Це був дуже класний та інформативний віртуальний клас. Я дуже вдячний, що мав нагоду стати членом цього глобального класу. Я дізнався багато цікавої та корисної інформації, яка, на мою думку, допоможе мені в майбутньому».
Захар Кроль
Дякуємо спікерам та учасникам за цікаві знання та плідну роботу. Це вже шостий проєкт у рамках COIL (Collaborative Online International Learning) нашої кафедри із початку 2019 року.
Сподіваємося побачитися наступного року.