Наші викладачі не зупиняють свою дослідницьку діяльність і в ці часи. Мартинець В.В., Опанасюк Ю.А. Матвєєва Ю.А. видали статтю «How the Covid-19 Pandemic Affects Sustainable Development: The Impact on the Social, Economic and Energy Parameters of Sustainable Development» у журналі «Strategic Planning for Energy and the Environment»
В дослідженні вивчаються наслідки пандемії Ковід -19 на соціальні, економічні та енергетичні параметри стійкого розвитку. Виявлений негативний вплив на такі показники, як ВВП, кількість безробітних, споживання електроенергії.
Для аналізу було згруповано країни світу на 4 типи за рівнем GDP per capita: High-income economies, Upper middle-income economies, Lower middle-income, Low-income group. Вплив пандемії на параметри стійкого розвитку було розглянуто в 3 етапи: preCoronavirus period; Coronavirus period та postCoronavirus period. Авторами було запропоновано в preCoronavirus period основним показником економічного розвитку вважати ВВП. В статті було виявлено такі фактори впливу на ВВП, як кількість безробітних, обсяг експорту-імпорту, інфляція. На основі первинних даних було проведено кореляційний аналіз залежності ВВП від перелічених показників.
В коронавірусний період, одним з показників, який вплинув на параметри сталого розвитку стала захворюваність на Ковід-19. В дослідженні було проаналізовано вплив захворюваності на економічні, соціальні та енергетичні параметри сталого розвитку. Та доведено, що цей вплив має регіональну диференціацію. Найбільш вразливими до пандемії Ковід-19 виявилися країни High-income economies group та Lower middle-income group.
В статті запропоновані сценарії розвитку економічного показника - ВВП для країн (з кожної досліджуваної групи), які найбільше постраждали від пандемії. Авторами доведено, що терміни виходу з кризи будуть різні. Це залежить від соціально-економічного розвитку країни, інституційного середовища та спеціалізації економіки країни.
Теоретичні та емпіричні дослідження свідчать, що економіки країн не були готові до негативних трансформаційних процесів, викликані карантинними обмеженнями. Без узгоджених дій урядів, бізнесу та міжнародного співтовариства наслідки пандемії будуть проявлятися в довгостроковій перспективі. Що негативно позначиться на соціально-економічному розвитку країн та підірве прогрес у досягненні цілей сталого розвитку до 2030 року.
Ця стаття буде корисна для науковців, політичної еліти та міжнародних організацій при розробці антикризових програм та програм соціально-економічного розвитку країн.
Повний текст статті ви можете прочитати за посиланням: https://www.journal.riverpublishers.com/index.php/SPEE/article/view/3032